Hizmet Sözleşmesi

Sözleşmenin Konusu ve Süresi

İş bu sözleşmenin konusu DNS Bilişim’den hizmet alan kullanıcıların ve DNS Bilişim’ın haklarını korumaya yönelik hükümlerdir.
İş bu sözleşme kullanıcının sipariş verip ödeme kanallarından herhangi birini kullanarak ödeme yapmasıyla başlar ve tercih edilen hizmet periyodu (aylık/yıllık vb.) bitiminde sona erer.

Madde 1 – Hizmet Teslimatı

Verilen bilgilerin eksiksiz olması durumunda sipariş işleme alınır, daha sonra DNS Bilişim Kredi Kartı ve Havale (ödeme bildirimi yapılması halinde) ile yapılan ödemelerde anında kurulum garantisi verse de olası bir sistem hatası veya herhangi bir sorunda hizmet teslim işlemi 48 saate kadar çıkabilmektedir. Kullanıcının bu süre zarfı boyunca herhangi bir hak iddia etmesi mümkün değildir.
EFT ile yapılan ödemelerde, ücret belirtilen banka hesaplarımıza giriş yaptığı andan itibaren (ödeme bildirimi yapılması halinde) DNS Bilişim’in taahhüt ettiği teslimat süresi başlar.
Kullanıcı kaynaklı herhangi bir hatada (eksik bilgi gönderimi, ücretin eksik gönderilmesi vb.) işlem süresi daha da uzayabilmektedir, bu sebepten sipariş esnasında bilgilerinizi doğru girdiğinize ve ödemenizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınıza emin olun. Kullanıcı hatasından kaynaklı uzayan teslimat sürelerinden DNS Bilişim sorumlu değildir.

Madde 2- Barındırılan İçerik

DNS Bilişim sağladığı tüm hizmetleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre düzenlemektedir. DNS Bilişim’in Türkiye konumlu sunucularında Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı içerik barındırmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda DNS Bilişim, hizmetinizi bilgi vermeden ve ücret iadesi yapmadan sonlandırma hakkını saklı tutar.
Türkiye konumlu sunucularımızda pornografik/erotik içerikler barındırmak yasaktır.
Sunucularımızda hack/hacking için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.
Sunucularımızda barındırılan içeriklerde herhangi bir telif/tescil hakkına aykırı tutumlar sergilemek yasaktır.
Eğer DNS Bilişim’den satın alınan hizmetlerde bu gibi içeriklerin barındırıldığını düşünüyorsanız veya telif hakkı sahibiyseniz [email protected] adresine e-posta göndererek şikayette bulunabilirsiniz.
Hizmetlerimizi kullanarak barındırılan tüm içeriklerden kullanıcı sorumludur ve herhangi bir durumda DNS Bilişim hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek herhangi bir yasal süreçte kullanıcı, DNS Bilişim’in tüm maddi/manevi zararlarını karşılamakla yükümlüdür.
DNS Bilişim sunucularında kullanıcı tarafından barındırılan herhangi bir içeriğin DNS Bilişim’e ve hizmetlerine zarar vermesi durumunda kullanıcı, oluşabilecek tüm maddi/manevi zararı karşılamakla yükümlüdür.

Madde 3- Yedekleme ve Veri Kaybı

DNS Bilişim sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedekleme ile ilgili yazılan pazarlama mesajları ve verilen yedekleme hizmeti tamamen kullanıcıya kolaylık olması amacıyla sunulmuştur, DNS Bilişim yedekleme konusunda asla garanti vermez. Bu sebepten, DNS Bilişim yaşanacak herhangi bir veri kaybında kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Madde 4 – Taşıma İşlemi

Site taşıma garantisi verilen hizmetlerde DNS Bilişim başarılı ve hızlı bir taşıma gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaktadır. Yine de site taşıma işleminin süresi belirsiz olduğundan ve bazı zamanlarda zor ve meşakkatli bir iş olabileceğinden taşıma süresi konusunda DNS Bilişim herhangi bir garanti vermemektedir.
DNS Bilişim veri taşıma işlemlerini özenle gerçekleştirse de istenmeyen durumlarda taşıma sırasında oluşabilecek veri kayıplarından ve/veya sistem hatalarından DNS Bilişim sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda DNS Bilişim’in hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Madde 5 – Destek Kapsamı ve Süresi

DNS Bilişim’in satışını yaptığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. Ayrıca DNS Bilişim kendinden kaynaklı olmayan herhangi bir sorunda destek vermeme hakkını saklı tutar. DNS Bilişim’in hiçbir destek yükümlülüğü yoktur ve tek sorumluluğu hizmeti çalışır halde teslim etmektir. Bunun haricindeki durumlarda (e-posta hesabı açma, panel kurulumu, veri tabanı oluşturma vb.) destek vermek tamamen DNS Bilişim’in inisiyatifindedir.
Belirtilen 7/24 destek sistemi telefonla yapılan her çağrıya anında cevap alınabileceği veya gönderilen destek taleplerine hemen cevap verileceği anlamına gelmez. Hızlı ve profesyonel destek ekibimiz bildirimleri olabildiğince hızlı cevaplamaktadır ancak burada belirtilen 7/24 destek kavramı mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını gösterir ve o anki yoğunluğa göre destek talepleri sırayla cevaplanır.

Madde 6- Karalama/Kötüleme Kampanyaları

Hizmet alan kullanıcılar tarafından internet ortamında DNS Bilişim’i karalama, olumsuz eleştirme ve/veya herhangi bir platformda bu gibi kampanyaların başlatıldığının tespit edilmesi durumunda alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 7- Argo Kelime ve Hakaret

Kullanıcılar tarafından DNS Bilişim çalışanlarına yapılacak herhangi bir hakaret/küfür veya aşağılama durumlarında alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 8- Uptime Garantisi

DNS Bilişim tarafından sağlanan %99 uptime garantisi yerine getirilmediği takdirde DNS Bilişim ilgili hizmeti 1 ay ücretsiz olarak sağlamak zorundadır. Üçüncü parti izleme yazılımlarının bildirdiği uptime raporları DNS Bilişim için geçerli değildir. DNS Bilişim uptime raporlarını kendisi tutmakta ve incelemektedir. Uptime garantisinin yerine getirilmediğini düşündüğünüz durumlarda [email protected] adresine e-posta ileterek ücretsiz hizmet hakkınızı isteyebilirsiniz. VDS ve kiralık sunucu hizmetlerinde, yalnızca ağ için garanti verilmektedir, VDS veya kiralık sunucunun çalışır ve/veya erişilebilir durumda olması DNS Bilişim’in sorumluluğunda değildir. Bu gibi durumlarda, kullanıcı bildirmedikçe, DNS Bilişim sorundan haberdar olmayacaktır. Uptime garantisinin yerine getirilemediği durumlarda VDS/Kiralık Sunucu hizmetlerinde sağlanacak olan indirim, 3. parti yazılım/lisans ücretlerini kapsamamaktadır.

Madde 9- Bayi Sorumluluğu

Bayi (Reseller) hizmeti alan kullanıcılar kendi müşterilerine destek vermekle sorumludur. DNS Bilişim Bayi Hosting kullanıcılarının müşterilerine herhangi bir şekilde destek ermeyecektir.
Bayi kullanıcılarımız kendisinin ve müşterilerinin barındırdığı içeriklerden sorumludur. DNS Bilişim Bayi Hosting kullanıcılarının yaptığı illegal davranışlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Madde 10- Fiyat ve Paket Değişikliği

Satın alınan hizmet için, hizmet süresi boyunca, ek bir özellik satın alınmadığı sürece veya izin verilen limitlerin dışında kullanım yapılmadığı sürece, ek bir ücret talep edilmeyecektir. DNS Bilişim, hizmet süresi bitiminde fiyatları değiştirme ve/veya yeni fiyatlandırmayla hizmet yenileme hakkını saklı tutar.
DNS Bilişim sağladığı tüm hizmetlerde istediği gibi teknik değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Paketler üzerinde istediği gibi düzenleme yapabilir, bu konuda DNS Bilişim sorumlu tutulamaz.

Madde 11- Zararı Karşılama

DNS Bilişim’den hizmet alan kullanıcılar, DNS Bilişim’i hiçbir şekilde zarara uğratmayacağını, herhangi bir maddi/manevi zarar vermeyeceğini kabul eder ve verilen herhangi bir maddi/manevi zararı karşılayacağını taahhüt eder.

Madde 12(a)- Yasal Zorunluluklar

DNS Bilişim’den hizmet alan kullanıcılar, DNS Bilişim’e herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul eder. Ayrıca olası bir durumda bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içerisinde karşılayacağını taahhüt eder.

Madde 12(b)- Yasal Bilgi Verme Zorunluluğu

DNS Bilişim, gerekli durumlarda yasal mercilere talep edilen her bilgiyi vermek zorundadır (savcılık veya yetkili kurum tarafından yazılı olarak beyan edildiği takdirde). Bu bilgiler, gerekli durumlarda, kullanıcıya ait özel bilgiler de olabilir.

Madde 13- Feragat
DNS Bilişim kullanıcıların barındırdığı hizmetlerin göreceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. DNS Bilişim kullanıcıya hiçbir garanti sunmamaktadır. Bunlara DNS Bilişim ve herhangi bir DNS Bilişim görevlisinin sebep olacağı veri kayıpları, gecikmeler, kesilmeler, hatalı bilgi teslimatı da dahildir.
Oluşabilecek bir hack olayında verilerin/bilgilerin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda DNS Bilişim sorumluluk kabul etmeyecektir.

Madde 14- Limitsiz ve Reseller

Limitsiz web hizmetleri, sadece web sitelerinin dosyalarının barındırılması ve sadece web sitesinin trafiğini kapsamaktadır. Limitsiz alanı, veri depolama (örn. rar, exe, mp3 vb.) ve/veya yedek alanı amacıyla kullanılamaz.
Her hosting (bayi kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 200.000 inode (dosya barındırma) limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.

Madde 15- Sunucu Yazılımları

DNS Bilişim paylaşımlı sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.

Madde 16- Haberdar Olma

DNS Bilişim’ın duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. DNS Bilişim müşteriyi değil, müşteri DNS Bilişim’ı takip etmek zorundadır.

Madde 17- Hizmet İptali

DNS Bilişim haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti, geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak, sebep göstermeksizin, istediği zaman sonlandırma hakkını saklı tutar.
Ödeme tarihinden sonraki 3 gün boyunca ödeme gecikmeli olarak yapabılabilir. Ancak bu 3 günün sonunda ödeme yapılmazsa hizmet kalıcı olarak silinir. DNS Bilişim yedek verme ve hizmeti açık tutma sorumluluğunda değildir.

Madde 18- İzinsiz Eylemler

Web /Bayi Hosting İçin
90 saniye’den daha uzun süre boyunca %25’in üzerinde yapılan kaynak kullanımı yasaktır. Soruna neden olabilecek birçok aktivite bulunmaktadır, bunlara CGI yazılımlar, FTP, PHP, HTTP vb. dahildir.
Web hesapları için günlük %5’den fazla, reseller hosting hesapları için günlük %12’den fazla ortalama kaynak kullanımı yapmak yasaktır.
FTP alanında barındırılan 10 MB ve üzeri dosyalar sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Tek dosya için izin verilen maksimum limit 10 MB’dir.
Sunucularımızda herhangi bir sucunu tabanlı program çalıştırmak yasaktır. IRCD gibi sunucu tabanlı programları kapsamaktadır.
Google Cash/AdSpy gibi örümcek veya indexleyici programlar çalıştırmak yasaktır.
IRC (Internet Relay Chat) ağlarıyla iletişime geçen herhangi bir yazılım çalıştırmak yasaktır.
Herhangi bir proxy uygulaması çalıştırılması yasaktır.
Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Yasal torrentlere sunucularımız dışı link verebilirsiniz fakat sunucularımızda barındıramazsınız.
Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
Counter-Strike, Half-Life vb. gibi oyun sunucuları uygulamaları yasaktır.
15 dakikadan daha kısa aralıklarla cronjob uygulamaları çalıştırmak yasaktır.
Dosya paylaşım yazılımları çalıştırılması yasaktır (RapidShare vb.)
Audio stream/video broadcast uygulamaları çalıştırılması yasaktır.
Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları DNS Bilişim tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir ve DNS Bilişim doğan/doğacak zararlar için kullanıcıdan maddi/manevi tazminat hakkını saklı tutar.

VDS/Kiralık Sunucu İçin
VDS hizmetlerinde, herhangi bir şekilde diğer VDS’lere zarar verecek kadar yoğun kaynak kullanımı yapılamaz. Bu soruna yoğun disk aktiviteleri vb. yol açabilir.
Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
Uzun süreli yoğun hat tüketimi yapılamaz.
DNS Bilişim sunucuları kesinlikle DDoS ve Botnet saldırıları için kullanılamaz.
Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları DNS Bilişim tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir ve DNS Bilişim doğan/doğacak zararlar için kullanıcıdan maddi/manevi tazminat hakkını saklı tutar.

Madde 19- SPAM
DNS Bilişim, istenmeyen e-posta gönderimine, toplu e-posta gönderimine ve spam e-postalara karşı kesinlikle tolerans göstermemektedir. Bu hususa uyulmadığı taktirde, alınan hizmet/hizmetler, haber verilerek/haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. IP bloğumuzun e-posta kara listelerine (black list) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.

Madde 20- İade Koşulları
Şirketimizin iade politikası iade koşulları sayfasında madde madde listelenmiş olup izlenecek yol ilgili sayfada belirtilmiştir.

Madde 21- Gizlilik Politikası
Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikası ilgili sayfada madde madde listelenmiştir.

Madde 22- Değişiklik Hakkı

DNS Bilişim gerek gördüğü taktirde hizmet sözleşmesine haber vermeksizin yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Türk Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Bu sayfada bulunan sözleşmeyi DNS Bilişim’den hizmet almaya başlayan her kullanıcı kabul etmiş sayılır.