Hizmet Sözleşmesi

Sözleşmenin Konusu ve Süresi

İş bu sözleşmenin konusu DNS Tech Company LLC’den hizmet alan kullanıcıların ve DNS Tech Company LLC’ın haklarını korumaya yönelik hükümlerdir.
İş bu sözleşme kullanıcının sipariş vermesiyle başlar ve tercih edilen hizmet periyodu (aylık/yıllık vb.) bitiminde sona erer.

Madde 1 – Hizmet Teslimatı

Verilen bilgilerin eksiksiz olması durumunda sipariş işleme alınır, daha sonra DNS Tech Company LLC Kredi Kartı ve Havale (ödeme bildirimi yapılması halinde) ile yapılan ödemelerde anında kurulum garantisi verse de olası bir sistem hatası veya herhangi bir sorunda hizmet teslim işlemi 48 saate kadar çıkabilmektedir. Kullanıcının bu süre zarfı boyunca herhangi bir hak iddia etmesi mümkün değildir.
EFT ile yapılan ödemelerde, ücret belirtilen banka hesaplarımıza giriş yaptığı andan itibaren (ödeme bildirimi yapılması halinde) DNS Tech Company LLC’in taahhüt ettiği teslimat süresi başlar.
Kullanıcı kaynaklı herhangi bir hatada (eksik bilgi gönderimi, ücretin eksik gönderilmesi vb.) işlem süresi daha da uzayabilmektedir, bu sebepten sipariş esnasında bilgilerinizi doğru girdiğinize ve ödemenizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınıza emin olun. Kullanıcı hatasından kaynaklı uzayan teslimat sürelerinden DNS Tech Company LLC sorumlu değildir.

Madde 2- Barındırılan İçerik

DNS Tech Company LLC sağladığı tüm hizmetleri yasalarca düzenlemektedir. DNS Tech Company LLC’in sunucularında kanunlara aykırı içerik barındırmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda DNS Tech Company LLC, hizmetinizi bilgi vermeden ve ücret iadesi yapmadan sonlandırma hakkını saklı tutar.
Türkiye konumlu sunucularımızda pornografik/erotik içerikler barındırmak yasaktır.
Sunucularımızda hack/hacking için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.
Sunucularımızda barındırılan içeriklerde herhangi bir telif/tescil hakkına aykırı tutumlar sergilemek yasaktır.

Eğer DNS Tech Company LLC’den satın alınan hizmetlerde bu gibi içeriklerin barındırıldığını düşünüyorsanız veya telif hakkı sahibiyseniz [email protected] adresine e-posta göndererek şikayette bulunabilirsiniz.

Hizmetlerimizi kullanarak barındırılan tüm içeriklerden kullanıcı sorumludur ve herhangi bir durumda DNS Tech Company LLC hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek herhangi bir yasal süreçte kullanıcı, DNS Tech Company LLC’in tüm maddi/manevi zararlarını karşılamakla yükümlüdür.

DNS Tech Company LLC sunucularında kullanıcı tarafından barındırılan herhangi bir içeriğin DNS Tech Company LLC’e ve hizmetlerine zarar vermesi durumunda kullanıcı, oluşabilecek tüm maddi/manevi zararı karşılamakla yükümlüdür.

Madde 3- Yedekleme ve Veri Kaybı

DNS Tech Company LLC sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedekleme ile ilgili yazılan pazarlama mesajları ve verilen yedekleme hizmeti tamamen kullanıcıya kolaylık olması amacıyla sunulmuştur, DNS Tech Company LLC yedekleme konusunda asla garanti vermez. Bu sebepten, ek yedekleme hizmeti alınmadığı durumlarda DNS Tech Company LLC yaşanacak herhangi bir veri kaybında kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Yedekleme hizmeti alınsa dahi olumsuz durumlarda(yedekleme sistemlerinde yaşanabilecek arıza vb.) DNS Tech Company LLC veri kaybından sorumlu tutulamaz.

Madde 4 – Taşıma İşlemi

Site taşıma garantisi verilen hizmetlerde DNS Tech Company LLC başarılı ve hızlı bir taşıma gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaktadır. Yine de site taşıma işleminin süresi belirsiz olduğundan ve bazı zamanlarda zor ve meşakkatli bir iş olabileceğinden taşıma süresi konusunda DNS Tech Company LLC herhangi bir garanti vermemektedir.
DNS Tech Company LLC veri taşıma işlemlerini özenle gerçekleştirse de istenmeyen durumlarda taşıma sırasında oluşabilecek veri kayıplarından ve/veya sistem hatalarından DNS Tech Company LLC sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda DNS Tech Company LLC’in hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Madde 5 – Destek Kapsamı ve Süresi

DNS Tech Company LLC’in satışını yaptığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. Ayrıca DNS Tech Company LLC kendinden kaynaklı olmayan herhangi bir sorunda destek vermeme hakkını saklı tutar. DNS Tech Company LLC’in hiçbir destek yükümlülüğü yoktur ve tek sorumluluğu hizmeti çalışır halde teslim etmektir. Bunun haricindeki durumlarda (e-posta hesabı açma, panel kurulumu, veri tabanı oluşturma vb.) destek vermek tamamen DNS Tech Company LLC’in inisiyatifindedir.
Belirtilen 7/24 destek sistemi telefonla yapılan her çağrıya anında cevap alınabileceği veya gönderilen destek taleplerine hemen cevap verileceği anlamına gelmez. Hızlı ve profesyonel destek ekibimiz bildirimleri olabildiğince hızlı cevaplamaktadır ancak burada belirtilen 7/24 destek kavramı mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını gösterir ve o anki yoğunluğa göre destek talepleri sırayla cevaplanır.

Madde 6- Karalama/Kötüleme Kampanyaları

Hizmet alan kullanıcılar tarafından internet ortamında DNS Tech Company LLC’i karalama, olumsuz eleştirme ve/veya herhangi bir platformda bu gibi kampanyaların başlatıldığının tespit edilmesi durumunda alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 7- Argo Kelime ve Hakaret

Kullanıcılar tarafından DNS Tech Company LLC çalışanlarına yapılacak herhangi bir hakaret/küfür veya aşağılama durumlarında alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 8- Uptime Garantisi

DNS Tech Company LLC tarafından sağlanan %99 uptime garantisi yerine getirilmediği takdirde DNS Tech Company LLC ilgili hizmeti 1 ay ücretsiz olarak sağlamak zorundadır. Üçüncü parti izleme yazılımlarının bildirdiği uptime raporları DNS Tech Company LLC için geçerli değildir. DNS Tech Company LLC uptime raporlarını kendisi tutmakta ve incelemektedir. Uptime garantisinin yerine getirilmediğini düşündüğünüz durumlarda [email protected] adresine e-posta ileterek ücretsiz hizmet hakkınızı isteyebilirsiniz. VDS ve kiralık sunucu hizmetlerinde, yalnızca ağ için garanti verilmektedir, VDS veya kiralık sunucunun çalışır ve/veya erişilebilir durumda olması DNS Tech Company LLC’in sorumluluğunda değildir. Bu gibi durumlarda, kullanıcı bildirmedikçe, DNS Tech Company LLC sorundan haberdar olmayacaktır. Uptime garantisinin yerine getirilemediği durumlarda VDS/Kiralık Sunucu hizmetlerinde sağlanacak olan indirim, 3. parti yazılım/lisans ücretlerini kapsamamaktadır.

Madde 9- Bayi Hosting Sorumluluğu

Bayi (Reseller) Hosting hizmeti alan kullanıcılar kendi müşterilerine destek vermekle sorumludur. DNS Tech Company LLC Bayi Hosting kullanıcılarının müşterilerine herhangi bir şekilde destek ermeyecektir.
Bayi Hosting kullanıcılarımız kendisinin ve müşterilerinin barındırdığı içeriklerden sorumludur. DNS Tech Company LLC Bayi Hosting kullanıcılarının yaptığı illegal davranışlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Madde 10- Fiyat ve Paket Değişikliği

Satın alınan hizmet için, hizmet süresi boyunca, ek bir özellik satın alınmadığı sürece veya izin verilen limitlerin dışında kullanım yapılmadığı sürece, ek bir ücret talep edilmeyecektir. DNS Tech Company LLC, hizmet süresi bitiminde fiyatları değiştirme ve/veya yeni fiyatlandırmayla hizmet yenileme hakkını saklı tutar.
DNS Tech Company LLC, sağladığı tüm hizmetlerde istediği gibi teknik değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Paketler üzerinde istediği gibi düzenleme yapabilir, bu konuda DNS Tech Company LLC sorumlu tutulamaz.
DNS Tech Company LLC, olağan dışı ekonomik koşullar içerisinde yaşanabilecek maliyet artışlarından dolayı, hizmet süresi içerisinde fiyat değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

Madde 11- Zararı Karşılama

DNS Tech Company LLC’den hizmet alan kullanıcılar, DNS Tech Company LLC’i hiçbir şekilde zarara uğratmayacağını, herhangi bir maddi/manevi zarar vermeyeceğini kabul eder ve verilen herhangi bir maddi/manevi zararı karşılayacağını taahhüt eder.

Madde 12(a)- Yasal Zorunluluklar

DNS Tech Company LLC’den hizmet alan kullanıcılar, DNS Tech Company LLC’e herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul eder. Ayrıca olası bir durumda bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içerisinde karşılayacağını taahhüt eder.

Madde 12(b)- Yasal Bilgi Verme Zorunluluğu

DNS Tech Company LLC, gerekli durumlarda yasal mercilere talep edilen her bilgiyi vermek zorundadır (savcılık veya yetkili kurum tarafından yazılı olarak beyan edildiği takdirde). Bu bilgiler, gerekli durumlarda, kullanıcıya ait özel bilgiler de olabilir.

Madde 13- Feragat
DNS Tech Company LLC kullanıcıların barındırdığı hizmetlerin göreceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. DNS Tech Company LLC kullanıcıya hiçbir garanti sunmamaktadır. Bunlara DNS Tech Company LLC ve herhangi bir DNS Tech Company LLC görevlisinin sebep olacağı veri kayıpları, gecikmeler, kesilmeler, hatalı bilgi teslimatı da dahildir.
Oluşabilecek bir hack olayında verilerin/bilgilerin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda DNS Tech Company LLC sorumluluk kabul etmeyecektir.

Madde 14- Limitsiz Hosting ve Reseller

Limitsiz web hosting hizmetleri, sadece web sitelerinin dosyalarının barındırılması ve sadece web sitesinin trafiğini kapsamaktadır. Limitsiz web hosting alanı, veri depolama (örn. rar, exe, mp3 vb.) ve/veya yedek alanı amacıyla kullanılamaz.
Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 200.000 inode (dosya barındırma) limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.

Madde 15- Sunucu Yazılımları

DNS Tech Company LLC paylaşımlı hosting sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.

Madde 16- Haberdar Olma

DNS Tech Company LLC’ın duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. DNS Tech Company LLC müşteriyi değil, müşteri DNS Tech Company LLC’ı takip etmek zorundadır.

Madde 17- Hizmet İptali

DNS Tech Company LLC haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti, geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak, sebep göstermeksizin, istediği zaman sonlandırma hakkını saklı tutar.
Ödeme tarihinden sonraki 3 gün boyunca ödeme gecikmeli olarak yapabılabilir. Ancak bu 3 günün sonunda ödeme yapılmazsa hizmet kalıcı olarak silinir. DNS Tech Company LLC yedek verme ve hizmeti açık tutma sorumluluğunda değildir.

Madde 18- İzinsiz Eylemler

Web Hosting/Bayi Hosting İçin
90 saniye’den daha uzun süre boyunca %25’in üzerinde yapılan kaynak kullanımı yasaktır. Soruna neden olabilecek birçok aktivite bulunmaktadır, bunlara CGI yazılımlar, FTP, PHP, HTTP vb. dahildir.
Web hosting hesapları için günlük %5’den fazla, reseller hosting hesapları için günlük %12’den fazla ortalama kaynak kullanımı yapmak yasaktır.
FTP alanında barındırılan 10 MB ve üzeri dosyalar sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Tek dosya için izin verilen maksimum limit 10 MB’dir.
Sunucularımızda herhangi bir sucunu tabanlı program çalıştırmak yasaktır. IRCD gibi sunucu tabanlı programları kapsamaktadır.
Google Cash/AdSpy gibi örümcek veya indexleyici programlar çalıştırmak yasaktır.
IRC (Internet Relay Chat) ağlarıyla iletişime geçen herhangi bir yazılım çalıştırmak yasaktır.
Herhangi bir proxy uygulaması çalıştırılması yasaktır.
Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Yasal torrentlere sunucularımız dışı link verebilirsiniz fakat sunucularımızda barındıramazsınız.
Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
Counter-Strike, Half-Life vb. gibi oyun sunucuları uygulamaları yasaktır.
15 dakikadan daha kısa aralıklarla cronjob uygulamaları çalıştırmak yasaktır.
Dosya paylaşım yazılımları çalıştırılması yasaktır (RapidShare vb.)
Audio stream/video broadcast uygulamaları çalıştırılması yasaktır.
Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları DNS Tech Company LLC tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir ve DNS Tech Company LLC doğan/doğacak zararlar için kullanıcıdan maddi/manevi tazminat hakkını saklı tutar.

VDS/Kiralık Sunucu İçin
VDS hizmetlerinde, herhangi bir şekilde diğer VDS’lere zarar verecek kadar yoğun kaynak kullanımı yapılamaz. Bu soruna yoğun disk aktiviteleri vb. yol açabilir.
Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
Uzun süreli yoğun hat tüketimi yapılamaz.
DNS Tech Company LLC sunucuları kesinlikle DDoS ve Botnet saldırıları için kullanılamaz.
Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları DNS Tech Company LLC tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir ve DNS Tech Company LLC doğan/doğacak zararlar için kullanıcıdan maddi/manevi tazminat hakkını saklı tutar.

Madde 19- SPAM
DNS Tech Company LLC, istenmeyen e-posta gönderimine, toplu e-posta gönderimine ve spam e-postalara karşı kesinlikle tolerans göstermemektedir. Bu hususa uyulmadığı taktirde, alınan hizmet/hizmetler, haber verilerek/haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. IP bloğumuzun e-posta kara listelerine (black list) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.

Madde 20- İade Koşulları
Şirketimizin iade politikası iade koşulları sayfasında madde madde listelenmiş olup izlenecek yol ilgili sayfada belirtilmiştir.

Madde 21- Gizlilik Politikası
Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikası ilgili sayfada madde madde listelenmiştir.

Madde 22- Değişiklik Hakkı

DNS Tech Company LLC gerek gördüğü taktirde hizmet sözleşmesine haber vermeksizin yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

Madde 23- Sponsorluk Hizmetleri

DNS Tech Company LLC verdiği sponsorluk hizmetlerinden sebep göstermeksizin feragat edebilir, hizmetleri sonlandırabilir.

Madde 24- Sebepli Hizmet Sonlandırma

DNS Tech Company LLC hizmetlerini güvenlik veya performans sebepleriyle etkileyebilecek durumlarda hizmeti koşulsuz sonlandırma hakkına sahiptir.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Amerika Birleşik Devletleri mahkemeleri yetkilidir.

Bu sayfada bulunan sözleşmeyi DNS Tech Company LLC’den hizmet almaya başlayan her kullanıcı kabul etmiş sayılır.